PODZIEL SIĘ

1 grudnia bełchatowianie będą mogli usłyszeć z samego rana orkiestrę KWB Bełchatów – bo tak też rozpocznie się świętowanie Barbórki.

Jak informuje PGE GiEK górnicy z orkiestry KWB Bełchatów o godzinie 7:30 pojawią się przy budynku centrali spółki przy ul. Węglowej 5 – tam tez zaplanowano górniczą pobudkę Zarządu PGE GiEK.

O godzinie 9:00 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Górników i ich rodzin odprawiona przez kardynała Grzegorza Rysia w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Świętej Barbary, AL. Kard. S. Wyszyńskiego 42 w Bełchatowie.

Po mszy nastąpi przemarsz górniczy ulicami miasta. Planowana trasa wygląda następująco – wymarsz pochodu z placu przy Kościele Parafialnym Parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie, przemarsz ulicami: Al. kard. St. Wyszyńskiego, ul. Lipowa, rondo gen. Władysława Andersa, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego, ul. 1-Maja do hali widowiskowo-sportowej KWB Bełchatów, tam też punktualnie w samo południe odbędzie się centralna akademia z okazji Dnia Górnika. W programie akademii: przemówienia okolicznościowe prezesa zarządu PGE GiEK oraz gości, wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych i wewnętrznych , występ artystyczny.

Warto podkreślić, że w Dzień Górnika, który przypada na 4 grudnia, zakładowa orkiestra KWB Bełchatów pod batutą Damiana Kraty o godz. 8:00 pojawi się na Placu Narutowicza w Bełchatowie by tradycyjnie obudzić mieszkańców miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here