PODZIEL SIĘ

Poznaliśmy nazwiska zwycięzców konkursów na Dobrodzieja i Wolontariusza Roku 2023. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w MCK PGE Gigantach Mocy.

Uroczysta gala wręczenia tytułów odbyła się podczas Koncertu Noworocznego w MCK Gigantach Mocy, który jest już w naszym mieście tradycją. Podczas spotkania prezydent miasta podsumowała minione dwanaście miesięcy.

Podczas Koncertu Noworocznego przyznano tytuł Dobrodzieja Roku 2023, który powędrował do Dominika Marczaka, który prowadzi firmę „Rzeźnictwo Wędliniarstwo Dominik Marczak”.

W tym roku Kapituła Konkursowa zdecydowała o przyznaniu aż czterech tytułów Wolontariusza Roku 2023. Tytuł otrzymał społecznik Bartłomiej Pieles – laureat ma na swoim koncie wiele działań charytatywnych oraz kilkadziesiąt Szlachetnych Paczek.

Wolontariuszem Roku 2023 został także honorowy dawca krwi Jan Ogrodniczak, prezes wielu klubów HDK, m.in. przy Elektrowni Bełchatów a także bełchatowskiego oddziału PCK.

Tytuł powędrował również do Sztabu Ratownictwa w Bełchatowie, który wspólnie z Policją i Strażą Miejską współpracuje w zakresie akcji promujących bezpieczeństwo na drogach i ulicach Bełchatowa. W imieniu sztabu nagrodę odebrali jego wiceprezes Agnieszka Idzińska i sekretarz Tomasz Osowski.

Wyróżnienie trafiło także do Ochotniczej Straży Pożarnej. Bełchatowska OSP od lat jest organizatorem i współorganizatorem wielu działań wolontariackich. Ochotnicy angażują się również w zbiórki odzieży i żywności dla potrzebujących bełchatowian.

Więcej w materiale video.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here