PODZIEL SIĘ

Startuje kolejna edycja naboru na OZE w Gminie Bełchatów. Wnioski przyjmowane są od 16 stycznia.

Startuje tegoroczna edycja naboru do gminnego programu dofinansowań do zakupu i montażu urządzeń ograniczających emisję zanieczyszczeń w budynkach, położonych na terenie Gminy Bełchatów. Wnioski będą przyjmowane od wtorku, 16 stycznia 2024 roku.

Można je będzie składać w pokoju nr 55 (II piętro) budynku Urzędu Gminy Bełchatów w godz. 8 – 15 aż do wyczerpania puli środków, przeznaczonych w budżecie na realizację tego programu, ale nie dłużej, niż do 30 czerwca 2024 roku.

Gminni urzędnicy zaznaczają, że na razie w budżecie gminy zabezpieczono na realizację programu 1 mln zł, ale niech to nie zniechęca tych, którzy obawiają się, że w tej sytuacji pieniędzy wystarczy jedynie na realizację kilkudziesięciu wniosków.

Jak zapewnia Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów, w kolejnych miesiącach, w miarę uwalniania się środków finansowych, pula ta będzie systematycznie zwiększana tak, by finalnie osiągnąć poziom zbliżony do roku 2023.

Co istotne wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek (jedna osoba wchodzi z jednym wnioskiem). Złożenie wniosku nie jest tożsame z otrzymaniem dofinansowania. Dofinansowanie przyznawane będzie według kolejności zgłoszeń, w miarę posiadanych środków finansowych.

źródło: Gmina Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here