PODZIEL SIĘ

Wracamy do sprawy Polsko Amerykańskich Klinik Serca – XII Oddział Kardiologiczny PAKS w Bełchatowie z końcem stycznia ma opuścić budynek należący do Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. Czy sprawa jest już przesądzona oraz czy PAKS podjął wszystkie możliwe kroki by tak się nie stało? Z tym pytaniem udaliśmy się do władz spółki.

Z przykrością informujemy, że decyzją Dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, ze skutkiem na dzień 31 stycznia 2024 roku została wypowiedziana umowa wynajmu powierzchni dla Grupy American Heart of Poland, pomimo obowiązującego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli decyzja zostanie utrzymana, po 14 latach w bełchatowskim szpitalu przestanie działać Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, z którego usług korzystało w tym czasie ponad 20 000 pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi. Grupa podejmowała szereg inicjatyw i przez ostatnie trzy miesiące prowadziła rozmowy z Dyrekcją Szpitala w celu znalezienia kompromisu i kontynuacji współpracy. Niestety na tę chwilę, nie udało się osiągnąć porozumienia – mówi Beata Staniaszczyk Koordynator Biura Prasowego American Heart of Poland.

Przez ostatnie 14 lat Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bełchatowie pełni istotną rolę w województwie łódzkim. Ponad 20 000 pacjentów z chorobami kardiologicznymi skorzystało z usług tego oddziału, który miesięcznie przyjmował średnio 140 pacjentów z poważnymi problemami kardiologicznymi.

Grupa American Heart of Poland dokłada wszelkich starań, aby Pacjenci pozostający pod opieką oddziału w Bełchatowie otrzymali wszelkie niezbędne informacje. Lekarze, technicy i pielęgniarki zatrudnieni na Oddziale Kardiologicznym Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bełchatowie pozostaną nadal pracownikami Grupy. Jesteśmy zobowiązani do utrzymania ich zatrudnienia, a ich wiedzę i doświadczenie będziemy starać się zagospodarować w innych placówkach Grupy, które zlokalizowane są m.in. w województwie łódzkim.

Pomimo wypowiedzenia umowy dzierżawy, Grupa American Heart of Poland pozostaje otwarta i gotowa do dalszej współpracy ze Szpitalem w Bełchatowie. Naszym priorytetem jest ratowanie życia i zdrowia pacjentów.

źródło: American Heart of Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here