PODZIEL SIĘ

O dużym szczęściu może mówić 28-letni mieszkaniec Bełchatowa, który nie zachował należytej ostrożności podczas wymiany opon przy seacie. W czasie wykonywania prac został przygnieciony przez samochód. Na szczęście pomoc przyszła w porę. W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się 13-latek, który natychmiast zaalarmował służby ratunkowe. Podziękowania za właściwą reakcję na zagrożenie Kuba Niewiadomski otrzymał od szefa bełchatowskich policjantów – Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie inspektora Grzegorza Czubakowskiego.

W niedzielę, 14 stycznia 2024 roku, o godzinie 15.43 do dyżurnego bełchatowskiej policji z Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, którego przygniótł samochód. Zgłaszającym był chłopiec, który poinformował, że pod autem leży mężczyzna, który wzywa pomocy. Zdarzenie miało miejsce w rejonie garaży usytuowanych pomiędzy budynkami bełchatowskiego sądu i sklepu. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Policjanci zastali tam 13-letniego Kubę Niewiadomskiego, który zaalarmował służby ratunkowe. Policjanci w rozmowie z chłopcem ustalili, że kiedy przechodził on w rejonie garaży zauważył samochód, spod którego wystawały nogi mężczyzny. Kiedy podszedł bliżej zobaczył, że jest on przygnieciony przez auto i wzywa pomocy. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. Dzięki tej reakcji niewątpliwie uratował życie 28-latkowi. Strażacy i policjanci wydobyli mężczyznę spod auta. Bełchatowianin był przygnieciony na wysokości klatki piersiowej, był już siny i wyziębiony. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Medycy zabrali mężczyznę do bełchatowskiego szpitala. Okazało się, że poszkodowany wymieniał opony przy swoim seacie i jak sam przyznał nie zachował należytej ostrożności. W pewnym momencie lewarki podtrzymujące pojazd pękły i w ten sposób został uwięziony pod samochodem. Tego dnia na zewnątrz było mroźno i padał śnieg. Gdyby nie reakcja 13-letniego chłopca to zdarzenie mogłoby mieć tragiczne skutki.
19 stycznia 2024 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyło się spotkanie z naszym Bohaterem. Szef bełchatowskich policjantów, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie inspektor Grzegorz Czubakowski podziękował Kubie za wzorową, godną naśladowania postawę.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here