PODZIEL SIĘ

Ferie zimowe to czas odpoczynku, dobrej zabawy i radosnych wrażeń zwłaszcza dla najmłodszych. To czas na rozwijanie zainteresowań, na które brakuje czasu w okresie nauki. Dla policjantów to okres wytężonej pracy na rzecz zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, to inwestycja w bezpieczeństwo.

Od poniedziałku 29 stycznia 2024 roku uczniowie szkół województwa łódzkiego rozpoczęli ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce potrwa do 11 lutego. Aby to był bezpieczny czas dla milusińskich policjanci spotykają się z dziećmi aby rozmawiać o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, o bezpiecznych zabawach w różnych miejscach i właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym. Zasada, że ferie zimowe nie zwalniają od odpowiedzialnego zachowania, że to tylko odpoczynek od obowiązków szkolnych, to już standardowe hasło przewodnie działań bełchatowskich policjantów w czasie zimowych spotkań z dziećmi. O bezpiecznych zachowaniach mundurowi rozmawiali z dziećmi spędzającymi aktywnie czas na bełchatowskim lodowisku w Powiatowym Centrum Sportu.

Policjantki w trakcie wspólnej jazdy zwracały uwagę na właściwe zachowania na lodowisku. We współpracy z instruktorem łyżwiarstwa uczestnicy półkolonii mieli zademonstrowane konkretne zachowania. Łyżwiarze przekonali się jak ważne jest zachowanie odpowiedniej prędkości i odległości w czasie jazdy na łyżwach. Wiedzą, ze pod żadnym pozorem w tym czasie nie mogą trzymać w ustach „słodkości”, a ochrona głowy przez kask ochronny to podstawa w czasie jazdy na łyżwach. Podczas wizyty na bełchatowskim lodowisku funkcjonariuszki rozdawały osobom korzystającym z obiektu materiały informacyjne „ Śnieżny dekalog narciarza”, przypominały o zasadach bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Zachęcały też do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog” organizowanym przez Komendę Główną Policji w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here