PODZIEL SIĘ

Zgodnie z kalendarzem wyborczym termin zawiadamiania Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego upłynął 12 lutego 2024 r. Ile zgłoszono komitetów wyborczych w Bełchatowie?

Do 12 lutego należało zawiadomić PKW lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. To komitetom wyborczym przysługuje prawo zgłaszania kandydatów w wyborach, one także prowadzą kampanię wyborczą na rzecz kandydatów.
Zarejestrowane w Bełchatowie komitety to:

 • Komitet Wyborczy Wyborców Bełchatowianie, pełnomocnikiem Patryk Piotr Marjan
 • Komitet Wyborczy Wyborców Plus, pełnomocnikiem Marek Jasiński
 • Komitet Wyborczy EBE Wspólnie dla Powiatu, pełnomocnikiem Piotr Antoni Małecki
 • Komitet Wyborczy Wyborców Marioli Czechowskiej, pełnomocnikiem Paweł Maciej Woźniak
 • Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Ziemia Bełchatowska – pełnomocnikiem Sylwia Kosędka

Listy kandydatów na radnych będą mogły być zgłaszane do 4 marca, a kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – do 14 marca.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 21 kwietnia.

5 KOMENTARZE

 1. I znowu nie będzie na kogo zagłosować. Skrajności – Lewica i Konfa odpada. PIS na bambus niech w pośpiechu się udaje. KO lepiej niech zacznie realizować obietnice, bo październikowa wygrana może być tylko jednostkowym epizodem i za chwile będzie już tylko siedem gwiazdek. Ziemia Bełchatowska to już tylko wspomnienie. EBE – to było kiedyś piwo i takie mamy rejestracje – nic po za tym. Plus i Czechowska rządzą w mieście i każdy widzi jak jest, a jest …

  1

  0
 2. Uwaga na farbowane lisy jak M. Rzepecki który w poprzednich wyborach startował z list KO a teraz podobno znowu z SLD, czyli nie ważne z kim , nie ważne jak byle by zostać przy korycie. Nie zapomnijmy mu zniszczenia ośrodka wypoczynkowego Słok!!!!

  6

  0
 3. Słuszna uwaga,przez niego nie ma ośrodka wypoczynkowego dla Bełchatowian ,ale co się dziwić czerwony garnie dla siebie

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here