PODZIEL SIĘ

Za nami lutowa sesja rady miasta. Radni przyjęli sześć uchwał. Jak informuje magistrat dwie z nich dotyczyły miejskich finansów, a dokładnie zmian w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Przesunięcia budżetowe mają związek m.in. ze wzrostem średnich wynagrodzeń dla nauczycieli, a także realizacją nowych projektów inwestycyjnych.

Miejscy radni zdecydowali, że miasto przejmie od Powiatu Bełchatowskiego zadanie. Chodzi o przygotowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Cegielnianej od ul. Pabianickiej do ul. Czaplinieckiej, która właśnie jest w zarządzie starostwa.

Podczas sesji rozmawiano również o doskonaleniu zawodowym nauczycieli. Radni przyjęli uchwałę, która zakłada, że w 2024 roku na ten cel miasto wyodrębni w budżecie blisko 465 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą głównie na studia magisterskie, licencjackie, podyplomowe, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące.

Radni zajęli się również tematami społecznymi. Miasto pozyskało rządowe środki na realizację dwóch dużych projektów – chodzi o projekt społeczny „CUS II dla powiatu bełchatowskiego” i programu osłonowego pn. „Wsparcie seniorów na rok 2024”.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here