PODZIEL SIĘ

Bełchatowska straż pożarna interweniowała przy ulicy Wojska Polskiego. Wczoraj około godziny 12:00 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu i specyficznym zapachu wydobywającym się najprawdopodobniej z budynku przy ulicy Wojska Polskiego.

Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się, że przyczyną tego stanu było najprawdopodobniej nieumiejętne rozpalenie pieca. Ponadto obecni na miejscu strażacy po przeprowadzonej kontroli wydali zalecenie – zakaz użytkowania pieca do czasu usunięcia nieszczelności.

Warto przypomnieć, że analogiczna sytuacja miała miejsce 5 lutego – wtedy także mieszkańcy miasta poinformowali straż o podobnym zdarzeniu właśnie w tym miejscu, wówczas lokator tego budynku otrzymał pouczenie i zobowiązanie do większego nadzoru przy paleniu w piecu.

Na kanwie tego zdarzenia przypominamy, jak wynika ze strażackich statystyk, często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla.

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here