PODZIEL SIĘ

Jajko, żurek i mazurek to wyjątkowe wydarzenie zagościło na placu Narutowicza. Organizatorzy zadbali o to by każdy kto zagościł w centrum miasta znalazł coś dla siebie. Oprócz konkursów i zabaw można było także posmakować pysznego żuru.

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. W minioną sobotę każdy kto zagościł na placu Narutowicza mógł poczuć smak świąt. Dla najmłodszych przygotowano wiele ciekawych warsztatów dzieci dekorowały jajka, techniką z woskiem i decoupage. Do tego kolorowanki, animacje i rodzinne konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia był zajączek wielkanocny, który częstował słodkościami.

Słodkości dostępne były też na stoiskach – Środowiskowy Dom Samopomocy Koniczynka częstował mieszkańców świeżo przygotowanym ciastem. Dla fanów nieco mniej słodkich dań, tuż przy budynku Miejskiego Centrum Kultury, gotował się tradycyjny żur.

Tradycyjny żur to taka część wielkanocnego posiłku bez której wiele osób nie wyobraża sobie świąt. Podobnie jest z jajkiem zarówno tym w naszej święconce, jak i później na stole.

Warto dodać że placu Narutowicza, stanęły też stragany pełne świątecznych smakołyków. Na stoiskach królowały regionalne i ekologiczne produkty.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here