PODZIEL SIĘ

Bełchatowska policja apeluje o rozsądną jazdę oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej ilości patroli oraz wzmożonych kontroli drogowych.

Bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale przede wszystkim od zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przed wyjazdem pamiętaj o bezwzględnej trzeźwości za kierownicą. W dłuższą podróż za kierownicę wsiadaj również wypoczętym, sprawdź stan techniczny swojego auta, stosuj podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapnijmy pasy podczas jazdy, dotyczy to zarówno kierujących jak i pasażerów. Młodsze dzieci przewoźmy w fotelikach. Zwracajmy uwagę dojeżdżając do przejścia dla pieszych. Prędkość dostosuj do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego. Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, które dekoncentrują mimo używania zestawu głośnomówiącego. Jedź z bezpieczną prędkością, pamiętając o zasadzie, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Ostrzegamy, że złodzieje nie świętują, wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Dlatego robiąc zakupy należy szczególnie unikać miejsc zatłoczonych, jednocześnie zwracając uwagę, czy w danej chwili nie znaleźliśmy się w tzw. „sztucznym tłoku”, wówczas nie jest trudno stracić portfel, czy podręczną torebkę. Bezwzględnie pamiętaj aby w autach nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych rzeczy, które mogą skusić potencjalnego złodzieja. Należy zadbać również o właściwe zabezpieczenie swojego mieszkania, domu aby nie paść ofiarą przestępców, którzy mogą chcieć wykorzystać wyjazd domowników na świąteczny wypoczynek.

Święta Wielkiej Nocy to również tradycja związana z „lanym poniedziałkiem”. Tradycja śmigusa-dyngusa choć nie cieszy się już tak dużą popularnością, to niejednokrotnie zachowania młodych ludzi wykraczają poza nawias tradycji, przybierając formę chuligańskich wybryków. Należy pamiętać, że niewłaściwe zachowanie, jak np. oblewanie przechodniów, czy rzucanie w nich z wysokości pojemnikami z wodą, może skutkować uszkodzeniem ciała lub zniszczeniem mienia, za co grozi odpowiedzialność prawna i finansowa.

Apelujemy o zachowanie rozsądku, umiaru, ostrożności, stosowanie zasad bezpieczeństwa, aby świąteczny czas przyniósł tylko radosne chwile.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here