PODZIEL SIĘ

Jak wyglądają bełchatowskie duże osiedla mieszkaniowe wszyscy wiemy. Przez lata bardzo się też zmieniały. Prawie wszystkie bloki są ocieplone, w wielu wykonano remonty wnętrz. Nieliczne wspólnoty
decydują się na mniej oczywiste rozwiązania lub takie które w Bełchatowie pojawiają się po raz pierwszy – jak np. zastosowane w administrowanym przez Dolsat bloku 132, turbowenty.


Dziś odwiedziliśmy blok 127 na osiedlu Dolnośląskim, w którym remontowane są windy. Dwie nowe działają już w klatkach 1 i 4. W pozostałych dwóch trwają prace instalacyjne. Montowane urządzenia
różnią się od dotychczasowych rozwiązań tym, że zjeżdżają do poziomu wejścia do klatki schodowej i docierają do najwyższej kondygnacji budynku – 11 piętra.


Blok 127 na osiedlu Dolnośląskim to duża wspólnota. Blok składa się z 4 klatek po 11 pięter i ponad 170 mieszkań. Zarządzanie i podejmowanie decyzji nie należy do najłatwiejszych, ale jak zaznacza Henryka Obrębska – przedstawiciel bloku 127 – wymiana wind to dobre rozwiązanie.

Według naszych informacji podobne rozwiązania mogą pojawić się w innych blokach, ale czy tak się stanie, będzie zależało od decyzji wspólnot mieszkaniowych i ich możliwości finansowych. My zachęcamy do pochwalenia rozwiązaniami z Państwa wspólnot. Najciekawsze pokażemy w kolejnych wydaniach TKB.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here