PODZIEL SIĘ

Zapewnienie dostaw energii cieplnej mieszkańcom Bełchatowa to jedno z głównych wyzwań stojących przed władzami miasta. Sam temat nie jest nowy, a nad rozwiązaniem tego problemu pracowała specjalnie powołana i złożona ze specjalistów komisja.

W trakcie kampanii wyborczej temat ciepła dla miasta powrócił. Jeden z kandydatów zaproponował rozwiązanie polegające na budowie instalacji spalania biomasy o mocy 10 megawatów, co miałoby zaspokoić potrzeby Bełchatowa. My spytaliśmy prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej czy taka instalacja może rozwiązać problemy mieszkańców z ogrzewaniem. Zdaniem Marka Ciapały taka moc jest zdecydowanie niewystarczająca na potrzeby miasta (więcej w materiale wideo).

Temat rozwiązania problemu ciepła dla miasta nie jest jeszcze zamknięty. O tym jakie rozwiązanie zostanie ostatecznie wdrożone zdecydują włodarze miasta, ale na pewno po wyborach. My mamy nadzieję, że będzie ono skuteczne i zapewni ciepło wszystkim mieszkańcom i instytucjom.

5 KOMENTARZE

 1. Jeśli „ekspert” Marjana mówi, że 10 MW zapewni ciepło dla Bełchatowa, to jest chyba ekspertem z Pcimia. Jak ktoś myli się o 10 – 20%, to jeszcze można jakoś to uzasadniać (może kosmiczną technologią:(, ale jak ktoś myli się o 1000%, to chyba jest idiotą, albo „ekspertem na zamówienie”. Może być tak, że zamawiający opinię i ekspert nie mają zielonego pojęcia o zapotrzebowaniu na energię cieplną w Bełchatowie.

  2

  1
 2. oczekiwanie konkretów od polityków jest naiwnością aczkolwiek kandydat na prezydenta powinien poważnie potraktować temat przyszłości Bełchatowa i jeżeli przedstawia opinie „eksperta” to powinno to być przynajmniej poważne, a nieoderwane od rzeczywistości i fizyki. ale nie o konkretne rozwiązania tu chodzi tylko by się dorwać do rządzenia a później jakoś to będzie…

  2

  0
 3. Panie Marjan i Panie Starczewski co za bzdury wygłaszacie. Jakim ekspertem jest Pan Panie Sterczewski, skoro twierdzi Pan, że „Bełchatów byłaby w stanie obsłużyć elektrociepłownia o mocy 10 MW”, to jest Pan oderwany od rzeczywistości, w ogóle nie ma pojęcia o naszym mieście (potrzeba blisko 100MW). To są bzdury, banialuki. Reszta haseł, to kolejne bzdety nie mające związku z rzeczywistością i realnością osiągnięcia opisywanych przez Was efektów. Proponuję wrócić do przedszkola i zacząć edukację od początku.

  2

  0
 4. Panie ekspert Sterczewski od Marjana. Blok 201 na os. Dolnośląskim ma moc zamówioną ok. 1,5 MW, Okrzei 2 i 6 , pewnie po ok. 2,5 MW każdy. Gdzie pozostałe bloki, szpital, niektóre galerie i markety?Elektrociepłownia o mocy 10 MW w uproszczeniu produkuje 5 MW ciepła i 5 MW en. elektrycznej. Czym ty człowieku chcesz ogrzać miasto??? O czym Pan bredzi?

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here