PODZIEL SIĘ

Prace gospodarcze, pielęgnacja zieleni, drobne prace remontowe czy roznoszenie korespondencji – to niektóre z zadań, jakie przez kilka najbliższych miesięcy wykonywać będzie dziesięcioro bezrobotnych bełchatowian. Wszystko w ramach kolejnej już edycji miejskiego programu prac społecznie użytecznych.

Program prac społecznie użytecznych miasto realizuje już od kilku dobrych lat, zwyczajowo ruszają one właśnie w kwietniu. Tak jak w latach poprzednich i tym razem we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bełchatowie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który typuje osoby do wspomnianego programu. Udział w nim biorą bezrobotni mieszkańcy Bełchatowa, korzystające ze wsparcia MOPS-u, którym nie przysługuje prawo do zasiłku i które od dłuższego czasu – z różnych przyczyn – nie mogą znaleźć zatrudnienia – mówi Kryspina Rogowska w UM w Bełchatowie.

W tym roku z prac społecznie użytecznych korzysta 10 bełchatowian. Do końca września będą one pracować w różnych miejskich placówkach, m.in. w miejskim żłobku, przedszkolach, MOPS-ie, a także w dwóch organizacjach pozarządowych. Do ich obowiązków należą drobne prace remontowe, gospodarcze, porządkowe czy roznoszenie korespondencji.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here