PODZIEL SIĘ

„Twoje pieniądze są zagrożone, musisz je przelać na „konto techniczne”- jeśli otrzymasz taką informację przez telefon – rozłącz się! Pamiętaj! Pracownik banku nie będzie cię nigdy prosić o przelanie pieniędzy na „ konto techniczne czy rezerwowe”. Ostrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników banków, to dość powszechna metoda przestępczej działalności. Niestety na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do takiego oszustwa.

Jak informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie, przestępca dzwoniąc do mężczyzny poinformował go o rzekomej próbie zaciągnięcia kredytu z jego rachunku bankowego. Oznajmił również, że za chwilę skontaktuje się z nim pracownik banku, który będzie z nim rozmawiał o szczegółach. Po chwili do mężczyzny ponownie zadzwonił oszust, który podszywając się pod pracownika banku przekonał ofiarę, że dzwoni do niego w celu zapobieżenia utraty przez niego środków. Przestępca poinformował mężczyznę, że aby ochronić oszczędności zgromadzone na koncie należy natychmiast przelać je na „konto techniczne”.

Oszust oświadczył, że do natychmiastowego działania potrzebuje pewnych danych i zażądał podania danych osobowych oraz kodów do logowania w bankowości elektronicznej. Niestety podczas rozmowy telefonicznej, która miała na celów wzbudzić u pokrzywdzonego strach i niepokój, oszustowi udało się namówić mężczyznę do postępowania zgodnie ze wskazówkami. Pokrzywdzony działając pod presją i wierząc, że rozmawia z prawdziwym pracownikiem banku podał oszustowi wszystkie dane. Po chwili na swój numer telefonu otrzymał wiadomości sms dotyczące autoryzacji przelewów z jego konta. W konsekwencji mężczyzna stracił swoje oszczędności.  

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here