PODZIEL SIĘ

29 czerwca 2024 r. Szkółka Leśna Borowiny będzie otwarta dla wszystkich. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych gości.

Jedną z atrakcji będzie pokaz sokolniczy, podczas którego będziecie mogli z bliska zobaczyć ptaki drapieżne.

Dostępna będzie również ścieżka edukacyjna „Opowieści Bielika”.

Przygotowaliśmy rodzinną grę terenową. Od godziny 11:00 będzie można w naszym namiocie odebrać specjalne karty do gry. Zabawa będzie polegała na odwiedzeniu stanowisk naszych gości (czyli np. stanowiska Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie) i wykonaniu tam jakiegoś „zadania”, za co na karcie otrzyma się pieczątkę. Po zebraniu wymaganej liczby stempli w naszym namiocie będzie można otrzymać leśny hamak. Mamy nadzieję, że po wizycie w Szkółce Leśnej Borowiny pokochacie spędzanie czasu na łonie natury, a zdobyte hamaki wykorzystacie w przyszłości podczas wypraw w teren. W lesie będzie odbywał się pokaz maszyn wielooperacyjnych i to stanowisko będzie obowiązkowe do odwiedzenia w grze. Pokaz maszyn zaplanowaliśmy w lesie za szkółką. Obowiązuje limit rodzin biorących udział w grze terenowej.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w warsztatach wykonywania lasu w słoiku, a najmłodsi wykonają Eko-Robota z drewna.

Dla wszystkich przewidziano poczęstunek, o który zadba Koło Gospodyń Wiejskich w Osinie „Babki z jajami”.

Oczywiście podczas pikniku nie może zabraknąć dmuchańców, fotobudki, popcornu i waty cukrowej.

Kolejne z propozycji to turnieje łucznicze dla dzieci i dorosłych.

W trakcie trwania pikniku będzie wykonywana drewniana rzeźba z użyciem pilarki.

Las to również zwierzyna leśna, a z nią czasami zdarzają się kolizje drogowe. Goście będą mogli odwiedzić stoisko WORD oddział terenowy w Piotrkowie Trybunalskim i skorzystać z symulatora dachowania.

Jeśli komuś zacznie brakować sił, będzie mógł przejechać się bryczką i podziwiać lasy sąsiadujące ze Szkółką.

Podczas pikniku obecni będą również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, strażacy z OSP w Bełchatowie, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie, „Bolące piszczele” grupa Nordic Walking Bełchatów oraz harcerze z Hufca ZHP Reduta.

O bezpieczeństwo wszystkich zadba Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, który również przeprowadzi pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Piknik odbędzie się 29 czerwca 2024 roku w godzinach od 11:00 do 16:00 w Szkółce Leśnej Borowiny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych, zostanie wyznaczony specjalny parking dla gości. Zjazd na parking zlokalizowany jest ok. 400 m przed szkółką (miejsce postojowe z wiatą widoczną z drogi).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here