W sobotnie popołudnie, poprzedzające najkrótszą noc w roku w parku za Muzeum Regionalnym w Bełchatowie zorganizowano bardzo ciekawe wydarzenie. “Wianki nad Rakówką” bo tak nazwano tą imprezę to nawiązanie do ludowych, staropolskich tradycji. Zgromadzeni – przy akompaniamencie kapeli Bełchatowianie, korzystali z atrakcji polegających m.in. na wyplataniu wianków. Zainteresowani mogli też spotkać się z wieloma przedstawicielami organizacji społecznych czy kulturalnych. Głównym punktem wydarzenia był występ grupy folklorystycznej “Rajka”. Występ zakończyło puszczanie wcześniej przygotowanych wianków.




