Bełchatowskie Stowarzyszenie „Amazonki” zorganizowało XXII Spartakiadę Amazonek Regionu Łódzkiego. Było uroczyste otwarcie, po którym uczestniczki od razu ruszyły do konkurencji.
11 klubów „Amazonek” z terenu województwa mierzyło się z torem przeszkód, biegiem „kelnera”, rzutami piłką do celu i przeciąganiem liny.
Podczas konkurencji widać było zaangażowanie, solidarność i wsparcie kobiet, które wiele przeszły a mimo wszystko potrafią cieszyć się życiem i zarażać pozytywną energią innych ludzi




