3 punkty i rewanż za porażkę w poprzedniej rundzie przyniósł pierwszy mecz rozegrany na stadionie przy Sportowej. PGE GKS Bełchatów po zaciętej i chwilami nerwowej walce pokonał 2:1 Znicz Pruszków.

To było bardzo emocjonujące spotkanie, w którym padły 3 bramki, a sędzia rozdał aż 7 żółtych kartek.

W pierwszej połowie, to jednak goście wykazali się skutecznością i w 29. minucie Mateusz Domżalski trafia do bramki brunatnych i to goście w konsekwencji schodzą na przerwę prowadząc w spotkaniu.

W drugiej połowie meczu w zmodyfikowanym składzie i bardzo zdeterminowani bełchatowianie mocno pracowali na zwycięstwo w tym spotkaniu.

W 55. minucie po rzucie rożnym Marcin Grolik potężnym uderzeniem głową trafia do bramki Znicza Pruszków i wyrównuje wynik spotkania.

Losy spotkania na 2:1 w 78. minucie ustanawia z kolei Bartłomiej Bartosiak.

3 Punkty przy Sportowej pozwoliły „Brunatnym” awansować na 7. miejsce w tabeli rozgrywek.