PODZIEL SIĘ

Powiat bełchatowski wyszedł z inicjatywą, by podnieść wynagrodzenia nauczycielom.

Decyzją rady o 500 zł wzrósł dodatek funkcyjny dla dyrektorów, o 325 zł dla wicedyrektorów, o 150 zł dla kierowników warsztatów szkolnych i i szkolenia praktycznego, wychowawca klasy otrzyma 40 zł więcej niż dotychczas, a opiekun stażu 50 zł więcej. Te wszystkie stawki są wartościami brutto.

Zmieniono również wysokość dodatków motywacyjnych. Po zmianie będzie średnio 140 zł na nauczyciela, kwota uwzględnia kwoty przyznawane kadrze kierowniczej. Biorąc pod uwagę maksymalne stawki motywacyjne dla dyrektorów i wicedyrektorów, średni dodatek dla każdego z nauczycieli wynosił będzie 91,75 zł i wzrośnie ponad 30% od obecnego .

Zmiany były konsultowany ze stroną związkową. Odbyło się spotkanie, na które zaproszono 15 związków, na spotkanie przyszło 6. Te związki uzgodniły powyższe zmiany.

Dla budżetu powiatu oznacza to wydatki na oświatę wyższe o około 300 tysięcy zł rocznie.

9 KOMENTARZE

 1. Zanim nauczyciel wystosuje żądania podwyżki -musi się wykazać swoimi kompetencjami.Chcemy uchodzić za rozwinięty Kraj ale nasza oświata ma dużo do życzenia.Musimy brać przykład z lepszych i dostosować warunki nauki jak i wychowania do wymogów czasu.Powinniśmy tak zorganizować pracę nauczyciela,żeby odpowiadał za edukację mojego dziecka ,nie można przerzucać na rodziców odpowiedzialności za wychowanie ,za zasób wiedzy,za zachowanie.Nauczyciel to wykształcony kompetentny pedagog ,który powinien umieć wdrożyć zasady wychowania ,nawet wtedy kiedy niektóry rodzic nie potrafi.Dlatego nie ważne ile godzin pracuje,ale odpowiada za (całokształt) edukację .Promocja każdego ucznia powinna być obowiązkowa,to nauczyciel odpowiada za złe przygotowanie np. do egzaminów .Związki Zawodowe popierają metody z PRL które nie przystają w obecnej dobie czasu.ZNP powinien zrewidować swoje wymogi i dostosować ,bo kto stoi w miejscu ten się cofa.

  2

  1
  • „nie można przerzucać na rodziców odpowiedzialności za wychowanie”

   Co to za brednie towarzyszko Beato? Znowu przekleiliśmy prasówkę z KC PiS bez czytania?

   0

   0
 2. Mieszkaniec -Jasne z Twojego wpisu wynika,że nie ogarniasz-więc Ci wyłożę:Szkoła wychowuje -nawet gdy dziecko ma zaniedbania wyniesione z domu to nauczyciel -uczy,koryguje zachowania,uczy taktu ,kultury bycia uczniem,punktualności,szacunku i empatii.Jak uważasz to za brednie to właśnie ogłosiłeś publicznie, że nie otrzymałeś promocji.

  0

  1
  • Na litość boską babo… Ogarnij edycję tekstu i konstrukcję zdań, nie pisz wszystkiego w jednym bloku bo czyta się to jak wypociny kogoś kto pierwszy raz dotknął klawiatury i ma góra 8 lat.

   Zdania poprzyklejane do przecinków, do kropek, brak jakichkolwiek akapitów. Jeżeli ktoś tu nie otrzymał promocji to ty, jak chcesz to mogę cię zapisać na kurs obsługi spacji…

   0

   0
    • Szkoda czasu na dyskusję z żałosnym PiSim betonem, nic do ciebie babo nie dociera i nie dotrze a jedyne co masz do przekazania to powtórzone brednie pakującej się już na ucieczkę do Brukseli Zalewskiej i naczelnego łgarza RP Morawieckiego. Ciekawi mnie tylko czy ci za to płacą czy jesteś tak naiwna że robisz to za darmo.

     1

     0
 3. Mieszkaniec-Nawet nie umiesz samodzielnie odpowiedzieć na pytanie tylko powtarzasz zasłyszane bzdury. Z przykrością stwierdzam ,że już nie pomoże żadna pomada -mleko się wylało .

  0

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here