Udane starty zanotowali podopieczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Czempion Bełchatów. W Ogólnopolskim otwarciu sezonu lekkoatletycznego w Częstochowie podopieczni klubu wywalczyli siedem medalowych miejsc. Świetnie zaprezentowała się Maja Matyśkiewicz w kategorii młodziczek na dystansie 150m z nową życiówką 19,0 – w roku 2018 był to najlepszy wynik w Polsce w kategorii U-16 wśród sprinterek.

I miejsce wywalczyła Martyna Mielczarek 80m ppł 12,52 rek życiowy.

Przygotowująca się do debiutu w wieloboju Zuzanna Mielczarek wywalczyła dwa pierwsze miejsca z nowymi życiówkami p.kulą 9,03 i w skoku w dal 4,83

I miejsce zdobyła również Mela Dylewska U-14 w biegu na 100m – 13,65 tu również padł rekord życiowy.

I miejsce Kacper Wośko U-18 w biegu na 600m – 1:22,81 dla którego był to również rekord życiowy.