PODZIEL SIĘ

Tylko do końca 2020 roku najemcy mieszkający w lokalach komunalnych będą mogli wykupić mieszkania korzystając z bonifikaty. Taką uchwałę podjęli wczoraj radni miejscy.

Przypomnijmy od 2008 roku obowiązuje uchwała Rady Miejskiej regulująca wysokość bonifikaty. W zależności od osiedla, najemcy mogą wykupić mieszkania komunalne z przysługującą bonifikatą od 75% do 85%.

Najniższa 75% obowiązuje dla lokali komunalnych na osiedlu Binków, Na Dolnośląskim i Przytorzu wynosi 80%, a w tak zwanej starej części miasta np. Żołnierzy POW czy 1 Maja 85%.

Miasto ma na zbyciu jeszcze około 1500 mieszkań komunalnych z ponad 9 tysięcy, którymi dysponowało. W podjętej uchwale chodzi o to, by osoby mające zamiar wykupić mieszkania na własność nie zwlekały z podjęciem decyzji. Pieniądze ze sprzedaży mieszkań są już ujęte w projekcie budżetowym. To dla miasta konkretny dochód.

Jeśli ktoś zdecyduje się na wykup zajmowanego przez siebie mieszkania komunalnego czas na złożenie dokumentów ma do końca przyszłego roku.

Miasto wszystkie procedury z tym związane musi wypełnić do końca czerwca 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here