PODZIEL SIĘ

PEC zakończył modernizację sieci ciepłowniczej zaplanowaną na ten rok. Koszt przeprowadzonych w tym sezonie prac to ponad 7 milionów złotych. Sporą część pieniędzy potrzebnych na realizację zadania pochodziła ze środków zewnętrznych.

Modernizacja jest koniecznością i wprost przekładać się będzie na lepszy, a co za tym idzie bardziej ekonomiczny przesył i odbiór ciepła. Przede wszystkim jednak pozwoli uniknąć awarii na tych odcinkach, które już były przestarzałe.

W tym roku przebudowano blisko 3 km sieci ciepłowniczej oraz wybudowano 25 węzłów ciepła. Trend jest taki, by odchodzić od zbiorczych węzłów dedykowanych kilku blokom. Odchodzi się więc od węzłów zbiorczych na rzecz indywidualnych dla poszczególnych budynków wielorodzinnych.

Przedsiębiorstwo Energetyki  Cieplnej już przygotowuje się do kolejnego etapu. W tym miesiącu spółka podpisała kolejną umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie przyszłorocznej inwestycji w wysokości 4 milionów złotych.  

Łącznie na modernizację sieci ciepłowniczej i poprawienie parametrów przesyłu ciepła spółka do 2023 roku wyda 77 miliony złotych z czego 46 milionów pochodzi z Europejskiego Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ), Oś Priorytetowa I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.5. Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here