PODZIEL SIĘ

W Łodzi, przy al. Politechniki w hali Expo powstaje szpital tymczasowy. To, póki co, jedyna taka placówka powstająca w naszym województwie.

Jak podaje biuro wojewody szpital tymczasowy może być podzielony na trzy duże części i zostanie oddany do użytku poszczególnymi segmentami. W szpitalu znajdzie się od 250 do 275 łóżek, w tym 100 respiratorowych. Będzie on gotowy do funkcjonowania najpóźniej do końca listopada. Koszt adaptacji przestrzeni, nie wliczając kosztów sprzętu, który w dużej mierze będzie pochodził z Agencji Rezerw Materiałowych to ponad 7 mln zł. Za koordynację z punktu widzenia medycznego będzie odpowiadał szpital im. Biegańskiego w Łodzi. Obecnie w hali Expo trwają szybko postępujące prace adaptacyjne.

Biuro wojewody łódzkiego prosi o zgłaszanie się m.in. lekarzy, pielęgniarek czy innych osób chętnych do pracy w szpitalu. Obecnie największe zainteresowanie pomocą wykazali studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Został także uruchomiony specjalny numer telefonu – 539 145 915 – pod którym kadra medyczna może zgłaszać chęć podjęcia pracy przy chorych na COVID-19.

źródło i zdjęcie: UW w Łodzi

1 KOMENTARZ

  1. Brak lekarzy? nic dziwnego bo to tchórze, którzy pracują tylko za pieniądze w prywatnych gabinetach. Nie mówię o tych którzy cięzko pracują w szpitalach ale o tych którzy wolą siedieć w domu i pracować jako e-porada za 200 zł. Kto im dał te dyplomy i co przysięgali. Żenada

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here