PODZIEL SIĘ

Maja Matyśkiewicz – podopieczna UKS Czempion, podczas Halowych Mistrzostw Polski U-18 w Toruniu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek w biegu na 300 metrów.

Co warte podkreślenia Maja Matyśkiewicz to najszybsza młoda polska biegaczka na tym dystansie. Jako jedyna, spośród wszystkich startujących, dwukrotnie kończyła bieg z czasem poniżej 40 sekund – podczas finału (39,70 s) oraz eliminacji (39,45 s, co stanowi jej nowy rekord życiowy). Gratulacje zawodniczce złożył wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Jak informuje Dariusz Rybarczyk, bardzo miłą niespodziankę podczas tych zawodów sprawiła także Maria Kołodziejczuk z UKS Czempion, która awansowała do finałowego biegu. Wygrała swoją serie kwalifikacyjną ustanawiając rekord życiowy 40,54. W finale niestety do szczęścia trochę zabrakło, ostatecznie Kołodziejczuk zajęła IV miejsce z wynikiem 40,64 – warto dodać, że to największy jak do tej pory sukces tej zawodniczki.

źródło: UM w Bełchatowie, Dariusz Rybarczyk