PODZIEL SIĘ

Weekend upłynął pod znakiem uroczystości upamiętniających bitwę o Góry Borowskie i jej bohaterów. Tradycyjnie, miejskie uroczystości wrześniowe odbyły się w Grocholicach i u stóp Gór Borowskich.

Uroczystości upamiętniające 82. rocznicę wybuchu wojny tradycyjnie rozpoczęły się w Grocholicach. W sobotnie popołudnie w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych odprawiona została msza święta podczas której wręczono statuetki „Rogatywka podporucznika Zawilskiego”. W tym roku kapituła doceniła pracę Janusza Stasiaka na rzecz kultywowania historii i tradycji oręża polskiego oraz propagowania wartości patriotycznych. Następnie uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny przy ul. Tylnej. Tam też zorganizowano cześć patriotyczną uroczystości. Był Apel Poległych, salwa honorowa oraz okolicznościowe przemówienia.

W niedzielę natomiast uroczystości zorganizowano pod pomnikiem na Górach Borowskich. To tam rozegrała się jedna z ważniejszych bitew kampanii wrześniowej. Każdego roku w rocznicę tych wydarzeń organizowane są uroczystości upamiętniające ofiarę złożoną przez polskich żołnierzy. Tradycyjnie w intencji Ojczyzny odprawiono nabożeństwo i oddano hołd żołnierzom. Pod pomnikiem złożono kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here