PODZIEL SIĘ

Od poniedziałku rusza nabór do miejskich przedszkoli. Wybierać można spośród 9 placówek. Rodzice na złożenie dokumentów mają czas do 16 marca.

Zasady rekrutacji są podobne jak w latach poprzednich. W pierwszej kolejności do przedszkola dostanie się: dziecko z rodziny wielodzietnej, dziecko z niepełnosprawnością,dziecko, którego rodzice albo rodzeństwo są osobami z niepełnosprawnością, dziecko, które wychowuje tylko jeden z rodziców, dziecko, które wychowuje się w rodzinie zastępczej.

Ważne są także kryteria lokalowe czyli po pierwsze liczyć się będzie to czy dziecko mieszka na terenie Bełchatowa i czy jest w wieku przedszkolnym. Pod uwagę brane będzie również to czy rodzice pracują i w jaki sposób są zatrudnieni. Punkty przyznawane są również za miejsce zamieszkania, a dokładniej odległość od przedszkola – pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Liczyć się będzie także to, czy do placówki chodzi rodzeństwo kandydata.

Na złożenie dokumentów rodzice mają czas do 16 marca. Wszystkie potrzebne wnioski można pobrać bezpośrednio z placówek lub z ich stron internetowych. Listy przyjętych, a także nieprzyjętych do miejskich przedszkoli dzieci, zostaną ogłoszone 23 marca. Zaś w terminie 24-29 marca opiekunowie będą mieć czas, by potwierdzić, że ich pociecha będzie uczęszczać do danej placówki.

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here