PODZIEL SIĘ

Jakub Bracki, zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, został Mistrzem Polski w kategorii U20 w trójskoku. Złoty medal wywalczył podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie.

Jakub Bracki przystępował do konkursu jako główny faworyt, ponieważ w tym roku jako jedyny trójskoczek w Polsce w tej kategorii pokonał barierę 15 metrów (rekord życiowy 15,21m).

Być faworytem zawsze jest trudno lub nawet bardzo trudno, bardzo duża presja otoczenia dlatego ten konkurs z perspektywy mentalnej nie był łatwy dla Jakuba. Dlatego jeszcze większy podziw, że to udźwignął i pokazał wysoka klasę sportową jak i przygotowanie psychiczne do tego konkursu – mówi trener Łukasz Mantyk

Bracki uzyskał na Mistrzostwach wynik 14,92m, drugie miejsce uzyskał zawodnik ze Stali Mielec Róg 14,43m a na trzecim miejscu podium stanął Wilk z Pomorza Stargard Szczeciński 14,42m. Zawodnik BKL-u wyznacza już sobie kolejne wyzwania i za 3 tygodnie powalczy z najlepszymi seniorami w Polsce na Mistrzostwa Polski w Toruniu.

Z rekordami życiowymi wraca Natalia Wójcik, która zajmuje 5 miejsce na 60m 7,71s oraz Dawid Tatara również na 60m 7,22, wynik ten dał mu 20 lokatę. Oboje w tym sezonie zmagali się z kontuzjami i od prawie dwóch miesięcy nie biegali treningów szybkościowych.

Można mówić tu o dużym pechu ponieważ w grudniu oboje osiągali wysoki poziom na treningach. Ten występ pokazuje, że nawet przy brakach treningowych zawodnicy mają wielki talent i jeżeli zdrowie dopisze sezon letni będzie ciekawy – mówi trener Łukasz Mantyk.