PODZIEL SIĘ

20-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, pędził w Szczercowie w obszarze zabudowanym z prędkością 131 km/h. Nie uszło to uwadze policji, którzy zatrzymali młodego kierowcę. Teraz musi się on liczyć z poważnymi konsekwencjami. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych

3 kwietnia 2022 roku, policjanci z bełchatowskiej drogówki kontrolując prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, na drodze wojewódzkiej 480 w miejscowości Szczerców, zmierzyli prędkość mercedesa. Okazało się, że kierujący nim 20-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 131 km/h. W ten sposób przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 81 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Policja apeluje o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami. Jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia, czy pojawienia się na drodze przeszkody. Nadmierna prędkość, brawura znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here