PODZIEL SIĘ

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu bełchatowska placówka SOSW „zapali się” na niebiesko. Przewidziano prelekcje, wystawę i konkurs – to wszystko już jutro.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Rokrocznie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie włącza się w obchody tego dnia.

Jak zaznacza dyrektor placówki upamiętnianie tego dnia to nasza długoletnia tradycja i zarazem ważne wydarzenie w życiu ośrodkowej społeczności.

W programie zaplanowano przedsięwzięcia skierowane do rodziców dzieci z ASD, między innymi wystąpienie prelegentów Dariusza Nowaka ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Anny Banasiak z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie. Dodatkowo będzie można zobaczyć prace przygotowane w ramach: wystawy fotograficznej „Jestem wyjątkowy”; Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Jestem wyjątkowy”.

Wydarzenie zaplanowano 07.04.2022 r. w godzinach 9:05-12:30, w placówce SOS-W w Bełchatowie, ul. Targowa 20. Dodatkowo o godzinie 11:30 społeczność placówki na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem wypuszczą w niebo niebieskie balony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here