PODZIEL SIĘ

Już wiadomo ile osób otrzyma dofinansowanie na zakup paneli fotowoltaicznych bądź pomp ciepła. Gmina Bełchatów przeanalizowała wnioski – kto dostanie zielone światło na udział w programie?

Przypomnijmy – chodzi o program związany z dofinansowaniem na wymianę źródeł ciepła. 11 lipca gmina Bełchatów ogłosiła nabór wniosków na dotacje do zakupu urządzeń ograniczających emisję zanieczyszczeń w budynkach, położonych na terenie Gminy Bełchatów w 2022 roku. Wielu mieszkańców gminy chcąc skorzystać z takiego dofinansowania i tym samym nie ryzykować, że i w tym roku im się nie uda, postanowiło, że sprawę załatwią własnie tak – ustawiając się w kolejce przed urzędem. Niektórzy spędzili w kolejce aż 2 dni.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Gminy Bełchatów w przeprowadzonym naborze złożono łącznie 326 wniosków na łączną kwotę 3 327 500,00 zł. W wyniku dokonanej weryfikacji pozytywnie rozpatrzono 233 na łączną kwotę 2 495 000,00 zł.

Osoby, które przeszły pozytywnie weryfikację wniosków otrzymają potwierdzenie sms-em. Obecnie rozpoczął się proces przygotowania umów dla wszystkich zakwalifikowanych do dofinansowania. Każdy mieszkaniec zostanie indywidualnie poinformowany o przygotowanej umowie i zaproszone na podpisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here