PODZIEL SIĘ

22 inwestycje w powiecie bełchatowskim zostaną zrealizowane w ramach tegorocznych programów „Sołectwo na plus” i „Infrastruktura sołecka na plus”. W Dobrzelowie sołtysi, prezesi lokalnych jednostek OSP, odebrali symboliczne czeki, które wręczył wicemarszałek województwa łódzkiego.

Budowa altany w Emilinie w sołectwie Domiechowice w gminie Bełchatów, siłownia zewnętrzna w Łuszczanowicach w gminie Kleszczów, plac zabaw w Dąbrówkach Kobylańskich w gminie Rusiec, domek kontenerowy w Tatarze w gminie Szczerców – to tylko niektóre z inwestycji w powiecie bełchatowskim, które powstaną z tegorocznych programów „Sołectwo na plus” i „Infrastruktura sołecka na plus”.

Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego podczas spotkania podkreślał, nie bez przyczyny spotykamy się w siedzibie OSP Dobrzelów, bo to właśnie ta jednostka otrzyma w tym roku dotację na remont swojej strażnicy. Trzeba marzyć, ale trzeba też działać, aby spełniać marzenia. Państwo wkładają w to działanie dużo serca i energii, a my, jako aktywny samorząd województwa, pomagamy wasze marzenia zamieniać w plany i konkretne realizacje.

Dotację otrzymały trzy jednostki OSP z powiatu bełchatowskiego, natomiast w ramach programu „Sołectwo na Plus” – pieniądze trafią do 18 sołectw. Wsparcie z programu „Infrastruktura sołecka plus” – 100 tysięcy złotych, otrzymali mieszkańcy miejscowości Tatar w gminie Szczerców.

W tym roku Samorząd Województwa Łódzkiego dla projektów sołeckich przeznaczył aż 14 milionów złotych.

źródło, zdjęcie: Urząd Marszałkowski w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here