PODZIEL SIĘ

To informacja dla rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do miejskiego przedszkola. Jak informuje magistrat do 18 sierpnia trwa nabór uzupełniający. Wolnych jest jeszcze kilkadziesiąt miejsc w dwóch placówkach – w Szóstce i Dziewiątce.

Jak zaznacza bełchatowski magistrat po pierwszej rekrutacji okazało się, że w miejskich przedszkolach zostało jeszcze wolnych 46 miejsc. Są one dostępne w Przedszkolu Samorządowym nr 6 oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 9. Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko, powinni bezpośrednio kontaktować się właśnie z tymi dwoma placówkami.

Zasady drugiej rekrutacji są takie same jak poprzednio. W pierwszej kolejności placówki będą przyjmować dzieci z rodzin wielodzietnych. Ale też objęte pieczą zastępczą, wychowywane przez jednego rodzica, z rodzin w których występuje niepełnosprawność. Później komisja pod uwagę będzie brać czy maluch mieszka w Bełchatowie i to czy jest w wieku przedszkolnym. Kolejne kryteria związane są z tym czy rodzice się uczą w trybie dziennym czy pracują. A może prowadzą własną pozarolniczą działalność gospodarczą. Punkty przyznawane są również za miejsce zamieszkania. A dokładniej odległość od przedszkola – pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Liczyć się będzie także to, czy do placówki chodzi rodzeństwo.

Nabór uzupełniający do przedszkoli trwa do 18 sierpnia.

źródło; UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here