PODZIEL SIĘ

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi, który kierował seatem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowane audi. Nieodpowiedzialny kierowca został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany w ręce policji.

Sytuacja ta miała miejsce 23 stycznia 2024 roku, po godzinie 17.00 przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał wówczas zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu policjanci zastali interweniujących obywateli, którzy przekazali im ujętego mężczyznę. Był to 23-latek, który wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie ze zgłaszającymi funkcjonariusze z bełchatowskiej drogówki ustalili, że kierujący seatem w trakcie cofania uderzył w zaparkowane audi. Następnie odjechał kilka metrów dalej, gdzie zatrzymał pojazd. Wówczas podeszli do niego świadkowe zdarzenia, którzy wyczuli od niego zapach alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stwierdził, że nic się nie stało i oddalił się z miejsca zdarzenia, w związku z czym na miejsce zostali wezwani policjanci. Zgłaszający opisali mundurowym wygląd mężczyzny i ruszyli w teren poszukując sprawcy. W międzyczasie okazało się, że mężczyzna wrócił do swojego pojazdu. Wtedy został ujęty przez obywateli. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie został przesłuchany..

Amator jazdy „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu utrata prawa jazdy, kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci dziękują świadkom zdarzenia za właściwą postawę. Zdecydowana reakcja obywateli pozwoliła wyeliminować kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie/nadkomisarz Iwona Kaszewska

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here