PODZIEL SIĘ

Plac Narutowicza przejdzie metamorfozę. Umowa z wykonawcą podpisana, wszystko ma być gotowe we wrześniu.

Plac Narutowicza już teraz przyciąga wzrok, jest zielono, kwieciście i wiele osób lubi przysiąść tu na ławkach by się zrelaksować. Niedawno plac ozdobił także nowy, efektowny napis „Bełchatów” – jednak prawdziwa metamorfoza dopiero przed nami. Umowa z wykonawcą została już podpisana.

Przebudowa obejmie zarówno część wypoczynkową placu, jak i tereny zieleni miejskiej. Znikną stare podesty, które obecnie pełnią funkcję siedzisk oraz wysłużone już ławki. W ich miejscu pojawią się nowe elementy małej architektury, co nada przestrzeni nowoczesny i bardziej estetyczny charakter. Mowa tutaj o nowych platformach – siedziskach wykończonych deskami w kolorze brązu. Bełchatowianie będą też mogli korzystać z nowych ławek, z których część będzie z oparciami, a część pozostanie w formie prostych siedzisk. W planach jest również modernizacja oświetlenia. Pojawią się nowe lampy oraz oprawy najazdowe. Jak sama nazwa wskazuje, będą one wbudowane w nawierzchnię. Dzięki temu plac będzie lepiej oświetlony, a do tego przestrzeń nabierze nowej, ciekawej atmosfery. Duże zmiany przejdzie także sama nawierzchnia, której część poddana zostanie rozbiórce. W jej miejscu wykonawca rozbierze część istniejącej. W jej miejscu na specjalnych regulowanych wspornikach ułoży zaś nowe płyty granitowe. Projekt zakłada również nowe zagospodarowanie zieleni. Ekipy usuną niektóre ze starych krzewów i podszycia, a następnie wykonają nowe nasadzenia. Na placu pojawią się krzewy, trawy ozdobne i byliny. Dodatkowo przestrzeń ożywią nowe trawniki. – informuje Urząd Miasta Bełchatowa.

Wszystko ma kosztować magistrat niecałe 670 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here