PODZIEL SIĘ

W związku z barbarzyńskim aktem agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński odbył rozmowy z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem, prezydentami: Łodzi, Skierniewic i Piotrkowa Trybunalskiego, jest również w stałym kontakcie z przedstawicielami władz jednostek samorządu terytorialnego.

Wojewoda podkreśla, że dziękuje za pełną wolę współdziałania. Wszyscy samorządowcy w naszym województwie solidaryzują się z obywatelami Ukrainy. Angażują się i oferują pomoc także przedstawiciele kościołów oraz organizacji społecznych.  – Jestem wdzięczny za ogromne zaangażowanie mieszkańców, którzy oferują pomoc materialną jak i prywatne mieszkania . To bardzo budujące, że jest wśród nas tylu ludzi dobrej woli i wrażliwego serca – powiedział wojewoda. –  Dziękuję JE księdzu arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi za jego propozycje pomocy i podejmowane działania na rzecz Uchodźców – dodał wojewoda łódzki.

Wszystkie służby podległe wojewodzie łódzkiemu na czele z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego realizują przygotowany, kompleksowy plan działania na wypadek przyjmowania uchodźców Ukrainy. W pierwszej kolejności będziemy korzystali ze zgromadzonych przez administrację zespoloną zasobów lokalowych. Będziemy koordynować i weryfikować wszelką pomoc oferowaną obywatelom Ukrainy.

Na adres email:  lodzkiedlaukrainy@lodz.uw.gov.pl można zgłaszać wszelkie oferty wsparcia.

Dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszego województwa jeszcze dziś uruchomimy specjalną infolinię pod którą znajdą się wszelkie niezbędne informacje dotyczące pomocy dla uchodźców.

źródło: lodzkie.eu

zdjęcie: archiwum

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here